حضور کمرنگ دختران در مکاتب غزنی


حضور کمرنگ دختران در مکاتب غزنی

مسئولان ریاست معارف غزنی می گویند، حضور دختران به دلیل عوامل اجتماعی در مکاتب این ولایت کمرنگ می باشد.

حسنی مبارک عزیزی رئیس معارف ولایت غزنی با رد نقش عوامل امنیتی در این مسئله می گوید، تعداد زیادی از دختران، در مرکز و ولسوالی های این ولایت، به خاطر برخی از رسم و رواج های حاکم در منطقه از تعلیم باز می مانند.

به گفتهء وی، این رسم و رواج ها باعث می شود، تا فامیل دختران، با رفتن آنان به مکتب مخالفت کنند.

رئیس معارف غزنی می گوید:" یگانه راه حل این مشکل، تبلیغ و تشویق  خانواده ها است، تا آنان بدانند رفتن دختران به مکتب، جهت کسب علم و دانش ضروری می باشد.

این در حالیست که شماری از باشنده گان ولسوالی های نا امن ولایت غزنی، مناسب نبودن شرایط امنیتی و نبود مکاتب دخترانه را از عوامل محرومیت دختران از رفتن به مکتب می دانند.

گفتنی است در ولایت غزنی بیش از 600 باب مکتب وجود دارد که بیشتر از سه صد هزار شاگرد در این مکاتب مصروف درس می باشند.

بر اساس آمارهای ارائه شده، چهل درصد از شاگردان معارف غزنی را دختران تشکیل می دهد.

آگاهان امور می گویند، اگر مشکل امنیتی حل گردد و خانواده ها مانع رفتن دختران شان به مکاتب نگردند، تعداد متعلمین دختر در غزنی افزایش می یابد.

 

/ 2 نظر / 39 بازدید
هادی پورمحمد

آيا مي دانيد مزاياي بالا رفتن آمار بازديد و بالا رفتن رتبه سايت در سايت آلکسا و گوگل و موتورهاي جستجوگر چيست؟آيا مي دانيد رتبه شما در موتورهاي جستجوگر بالا رود در هنگام سرچ کردن کاربران اينترنتي سايت شما در صفحات اول جستجو قرار ميگيرد و بيشتر مورد توجه کاربران قرار مي گيرد! اگر ميخواهيد کارت شارژ رايگان هديه بگيريد؟ اگر ميخواهيد آمار سايت يا وبلاگتان بسيار بالا رود . البته بصورت کاملا رايگان و قانوني در سايت ما ثبت نام کنيد http://hadirank.com پس از ثبت نام شما با کليک بر روي بازديد اتوماتيک ميتوانيد امتياز و جايزه را به خود اختصاص دهيد هر بيست ثانيه 3 امتياز به شما تعلق ميگيرد و هر امتيازي که کسب ميکنيد يک بازديد براي شما محسوب ميشود حتما از بازديد اتوماتيک استفاده کنيد .شما براي بازديد از سايتتان مي توانيد 5 صفحه مختلف را براي تاييد معرفي کنيد در ضمن صفحه اصلي سايت و صفحه هايي که عکس دارند و صفحه هايي که در هنگام ورود و خروج پيغام مي دهند را اضافه نکنيد در بين صفحات هيچ فرقي نيست هر چه سبکتر بهتر تا 5 صفحه مي توانيد به رايگان اضافه کنيد .تلفن پشتيباني : 09393163542